Eğitime Yardımcı Rehberiniz

AÖF bahar dönemi kayıt tarihleri 2020

0 32

Açıköğretim talebeleri kayıt yenileme süreçlerine devam ediyor. 17-18 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılabilecek kayıt yenileme süreçleri ders seçimi (ekle-sil) ve ödeme halinde yapılacak. Pekala AÖF kayıt yenileme son günü ne hengam? İşte AÖF kayıtları hakkında merak edilen tüm detaylar…

AÖF KAYIT YENİLEME SÜREÇLERI

AÖF bahar periyodu kayıt yenileme süreçleri 17-28 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılabilecek. Kayıt yenileme süreci, Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme malumatları oluşmayacak ve mektepliler kayıtlarını yeniletemeyecektir. Bahar Devrinde kayıt yeniletecek talebelere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek halde ders seçebilecektir.

Ders seçimi (ekle-sil) süreci aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu irtibatı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır.

AÖF KAYIT OTOMASYONU

Ödeme haberleri ders seçimi sahifesinde yahut bu süreç sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Haber Dökümü Sahifesinde mekan alacaktır. Ders seçimi sürecini yapan talebeler 2019-2020 Talim Yılı Bahar Periyodu Periyot Tedrisat Sarfiyatı, Periyot Tahsil Ecri ve Periyot Öğrenci Ek Behresi ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı yahut kartsız), Mobil Bankacılık yahut İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 28 Şubat 2020 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Lakin, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon süreçleri nedeni ile saat 22:00’a kadar kredi kartıyla ödeme yapılabilecektir. Mektepliler ödeme yaptıktan sonra aldıkları dokümanın, 2019-2020 Talim Yılı Bahar Devri Periyot Tedrisat Masrafı, Devir Tahsil Ecri ve Devir Öğrenci Ek Hissesi ödemesine ilişkin olup olmadığını kesinlikle denetim etmelidir. Yalnızca eski borcunu ödeyen, fakat 2019-2020 Tedrisat Yılı Bahar Devri ders seçimi sürecine nazaran belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen talebelerin kayıtları yenilenmez.

28 Şubat 2020 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Devri kayıt yenileme süreci yapılmayacaktır. Bahar Periyodu kayıt yenileme mühleti muhakkak uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Periyot Tedrisat Sarfiyatı, Periyot Tahsil Ecri ve Devir Öğrenci Ek Behresi ödemelerini yapmayan talebeler, 2019-2020 Tedrisat Yılı Bahar Periyodu kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Kayıt yenileme sürecini yapan talebeler aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu kontağından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde kesinlikle denetim etmelidir.

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği periyot talim sarfiyatı meblağının altında olmamak kuralıyla seçtiği dersi silip konumuna sair bir ders seçebilir yahut yeni ders ekleyebilir.

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi;

AOSDESTEK Muhabere ve Tahlil Masasının 0850 200 46 10 numaralı telefonunu Fakültemiz kayıtlarındaki cep telefonu numaranızla arayarak,Size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek,www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” ilişkisinden şifrenizi alabilirsiniz.
2018-2019 tedrisat yılından itibaren mekteplilere ders kitapları dijital (PDF) formatta sunulmaktadır. Mektepliler testlerde ders kitabının e-Kampüs ortamında sunulan yeni versiyonundaki (PDF) içerikten sorumludurlar.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar ilişkisinden ulaşılabilir. Kayıt yenileme ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku